I Н С Т Р У К Ц I Я

для медичного застосування препарату

борна Кислота

(Acidum boricum )                                

                 

Загальна характеристика:

 мiжнародна назва: Boric acid;

основнi фiзико-хiмiчнi властивостi:  безбарвний, блискучий, трохи жирний на дотик лускоподібний або дрібний кристалічний порошок;

склад: 1 пакетик містить 10 г борної кислоти;

 

Форма випуску.  Порошок для зовнішнього застосування.

 

Фармакотерапевтична група.  Антисептичні та дезінфекційні засоби. Код АТС D08A D.

                                  

Фармакологiчнi властивостi.

Фармакодинаміка.  Борна кислота має антисептичну активність, а також чинить протипедикульозну та в’яжучу дію. Коагулює білки (у тому числі ферментні) мікробної клітини, порушує проникність клітинної оболонки. Чинить слабку подразнювальну дію на грануляційні тканини.

Фармакокiнетика. Абсорбується через ушкоджену шкіру, ранову поверхню, слизові оболонки травного тракту (при випадковому потраплянні внутрішньо). Особливо добре проникає через шкіру і слизові оболонки у дітей раннього віку.

Борна кислота може накопичуватися в органах і тканинах організму. Виводиться повільно (при повторному застосуванні кумулює).

 

Показання для застосування. Дерматит, піодермія, для промивання очей при кон”юнктивітах, попрілості (у дорослих).

 

Спосiб застосування та дози. Борну кислоту у вигляді 2% водного розчину застосовують для промивання конюнктивального мішка при кон’юнктивітах; 3% розчин використовують для примочок при дерматитах.

Спиртові розчини (0,5%, 1%, 2% і 3%) призначають для обробки уражених ділянок шкіри при піодермії, попрілостях.

 

Побiчна дiя. При застосуванні Борної кислоти, особливо при передозуванні і тривалому застосуванні, а також при порушенні функції нирок можливе виникнення гострих і хронічних токсичних реакцій: нудоти, блювання, діареї, шкірного висипу, десквамації епітелію, головного болю, сплутаності свідомості, судом, олігурії, інколи – шокового стану.

 

Протипоказання.  Застосування Борної кислоти не допускається при порушенні функції нирок,  матерям-годувальницям для обробки молочних залоз, дітям (у тому числі новонародженим), вагітним та особам з підвищеною чутливістю до препарату.

 

Передозування. При тривалому застосуванні,  або  нанесенні препарату на великі за площею ділянки шкіри можуть виникнути симптоми гострої або хронічної інтоксикації: нудота, блювання, пронос, головний біль, сплутаність свідомості, шкірний висип, судоми, рідко – шок. Лікування симптоматичне.

 

Особливостi застосування. Не слід наносити препарати борної кислоти на великі ділянки тіла, а також використовувати для промивання порожнин. Водні розчини готують з порошку ex tempore. 

 

Взаємодiя з iншими лiкарськими засобами. Борна кислота несумісна з гексаметилентетраміном. При сумісному застосуванні з гліцерином утворюється гліцероборна кислота.

 

Умови  та термiн  зберiгання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці, при температурі не вище 300 С. Термін придатності - 5 років.

 

Умови вiдпуску.   За рецептом.

           

Упаковка. По 10 г у паперових пакетиках.

 

Виробник. ВАТ „Борисовський завод медичних препаратiв”.

 

Адреса. Республіка Білорусь, 222120, Мінська обл, м. Борисов, вул.Чапаєва 64/27.